اسپاسم روده یه درد مزخرفه که هر وقت میزان استرست از یه حدی بالاتر میره، میاد سراغت و جونت رو به لب میرسونه! روده‌ات به هیچ چیزی واکنش نشون نمیده و دهنت مزه زهرمار میگیره و هیچ چی نمیتونه گره‌خوردگی رودت رو باز کنه تا اینکه زمان خودش درستش کنه :( خدایا به دشمنان از این درد عطا کن :)

چیزهایی که اینجا نوشتم بر پایه تجربیاتی هست که در این مدت سه سال و نیم که از مریضیم میگذره به دست آوردم .

علائم اسپاسم روده در من همراه هستش با دردهای شدید در اطراف ناف و انتهای روده بزرگم که علاوه بر درد, باید نفخ شدید و یبوست طولانی مدت رو هم اضافه کنم. برای من این علائم زمانی که استرس شدید و نگرانی دارم و همینطور یه هفته قبل از زمان پریودم عود میکنه.

3سال هست که تحت نظر آقای دکتر شهاب دولتشاهی هستم. قبل از ایشون پیش 2-3 تا دکتر دیگه هم مراجعه کردم که خوب هیچکدوم موفق به شناخت درست بیماریم نشدند. یکی از خوبیهای دکتر دولتشاهی اینه که اجازه میده به مریض که براش حرف بزنه. و قبل از اینکه مطمئن بشه از اوضاع روده هیچ نظری نمیده و دارو تجویز نمیکنه. بلکه اول با "کلونوسکوپی" روده‌ها رو چک میکنه و بعد دارو میده. تنها داروهایی که در این مدت 3سال برام نوشته "دیازوپوکساید" و "کلوفک" بوده. به داروهای گیاهی هم اعتقاد داره.

اسپاسم روده از اون دسته بیماریاست که  خوب نمیشه ولی کاملا میشه تحت کنترل درآوردش.ولی باید دقیق بود . تو این مدت که از مریضیم میگذره فهمیدم که چه غذاهایی رو نباید بخورم. به عنوان مثال کباب مثل زهر میمونه مخصوصا اگه شبها بخورم به علت سنگین بودن و دیر هضمیش. فست فود همینطور. بهترین رژیم غذایی سبزیجات هستش. و نخوردن شام سنگین.

از زمانی که شروع کردم به مرتب ورزش کردن میتونم به جرات بگم که 80% از مشکل من حل شده. هر روز شکمم به راحتی کار میکنه و درد دور نافم هم خیلی کم شده.

امیدوارم که این اطلاعات به دردتون بخوره. با آرزوی سلامتی برای همه :)

اگه سوال دیگه‌ای داشتین برام  کامنت بذارین در صورت امکان حتما جواب میدم :)